Tótvázsonyi Ifjúsági Egyesület

Tótvázsonyi Ifjúsági Egyesület 2002-ben -10 éve- alakult, jelenleg 30 tagja, 2 főállású- Sipos Ferenc, Szendrei Szilárd- és egy félállású- Felhoffer Antónia- alkalmazottja, 2 nemzetközi EVS önkéntese, és számos külső segítője van. Egyesületünk működteti a lifttel akadálymentesített Integrált Közösségi Szolgáltató Tér címmel rendelkező Tetőteret, mely a helyi Polgármesteri hivatal tetőterében található. A hét minden napján, heti 42 órában itt tart nyitva a Schönwald Mária Községi Könyvtár, a Veszprém Megyei területi eMagyarország Pont címmel rendelkező Teleház, a közösségi térként működő Csernáton terem. Itt működik továbbá az egyesületünk által 5 éve létrehozott Tótvázsony Tv, illetve programszervező, civilsegítő irodánk. Egyesületünk intézi a Közösségi Házban működő Ifjúsági terem használatát is.
Egyesületünk közösségi, szociális és kulturális programok szervezésében is aktívan tevékenykedik, így szervezetünk szervezi a március 15-ei megemlékezést, az Európa Téged Vár nemzetközi napot, az 5 hetes Nyári Napközit, az idén augusztus 11-ei hétvégére eső Savanyó Jóska Napokat, a Szüreti Mulatságot. Emellett előadásokat, teaesteket, klubfoglalkozásokat, képzéseket, önkéntes munkákat szervezünk.
Településünk további több, mint 10 civil szervezetének segítünk ingyenes iroda szolgáltatásokkal, tanácsadással illetve alkalomszerűen civil kerekasztalok, közös programok- falutakarítás, szakmai képzések- szervezésével.
Nemzetközi kapcsolataink 2005. óta a németországi testvértelepülésre, Dobelbe, és az erdélyi Csernátonban vezetnek.

Főbb bevételeink között pályázati támogatások, helyi és környékbeli cégek, vállalkozások támogatása, a helyi önkormányzat támogatása és az adó 1%-ának felajánlásából befolyt összegek szerepelnek.

Tagjaink magánszemélyek, nem kötődünk sem politikai pártokhoz, sem az államháztartás alrendszereihez.

Elnökség: Szendrei Szilárd- elnök, Mekler Katalin – alelnök, Szanyi István – elnökségi tag

Felügyelő bizottság: Tósoki Zsófia, Weinhoffer Enikő, Piltman Antal

 

http://www.totvazsonyicivilek.hu/

Betűk átméretezése
Kontraszt